Gabriela Drábková

Jógu cvičím od svých 17 let, jako cvičitelka pracuji od roku 2001. Základy jógy jsem se učila od Honzy Čupery a dalších cvičitelů v našem Klubu, školení pro cvičitele jsem absolvovala pod vedením manželů Knaislových. Dále jsem absolvovala kurzy jógy podle Iyengara pod vedením Rity Keller, Michaela Forbese a Karla Baiera. Když jsem nějakou dobu žila v cizí zemi, navštěvovala jsem tam vždy cvičení jógy a poznala tak řadu různých přístupů.

V našem Klubu předcvičuji jak klasickou hathajógu, tak jógovou gymnastiku.

Na cvičeních klasické hathajógy dávám přednost pomalejšímu tempu cvičení a delším výdržím v ásanách. Několik let jsem vedla cvičení zaměřené na zdravá záda a do každé lekce zařazuji cviky na podporu správného držení těla a prevenci bolestí zad.

Na cvičeních jógové gymnastiky se zaměřuji především na správné provedení základních ásan a následně na zkoušení různých méně obvyklých variant ásany. Do cvičení zařazuji prvky akrojógy.

Z dalších pohybových aktivit se věnuji turistice a plavání. V životě se snažím řídit heslem Mahátma Gándhího: „Ať má člověk sebevíc práce, vždycky by si měl najít čas na cvičení, jako si ho vždycky najde na jídlo.“